Trasy pociągów Interrail

Sposób podróżowania z punktu A do punktu B.
Wyjaśnienie ważnych tras podróży.

StartTrasy pociągów

Dowiedz się, jak podróżować z punktu A do punktu B

Na niektórych trasach Interrail wymagana jest rezerwacja miejsc. To samo dotyczy pociągów nocnych. Często istnieje możliwość ominięcia pociągów wymagających rezerwacji miejsc. Na początku może to wyglądać męcząco, ale po zapoznaniu się z poniższymi przykładami mgła się rozwieje.

Oto sposób, w jaki zalecam sprawdzanie trasy:

  1. Wyszukaj połączenie kolejowe w narzędziu rozkładu jazdy.
    Można to zrobić na przykład w aplikacji Interrail. Wyświetli się informacja, czy na żądanym połączeniu jest pociąg wymagający rezerwacji.
    Informacje o rozkładzie jazdy Deutsche Bahn w połączeniu z informacjami o rodzajach pociągów na rail.cc są również dobre. Przyda się tu jednak odrobina doświadczenia.
  2. Jeśli pokazano Ci pociągi, które wymagają rezerwacji, możesz skorzystać z narzędzia Deutsche Bahn, aby spróbować stworzyć inną trasę. Wyszukuj etapy – nie całą trasę. Poprzez usunięcie zaznaczenia typów pociągów i dodanie objazdów.
  3. Kupuj rezerwacje miejsc: wiele rezerwacji można kupić bezpośrednio w aplikacji Interrail. Można też postępować zgodnie z instrukcjami na stronie rail.cc, ponieważ przewoźnicy kolejowi często sprzedają rezerwacje bezpośrednio.

Ważne: nie należy rozpaczać. Zawsze są jakieś opcje, których nie widać na pierwszy rzut oka, ale właśnie po to tu jestem. Prześledźmy teraz kilka przykładów.

Fred

Cześć, jestem Fred. Specjalista ds. tras Interrail. Wyjaśnię, jak podróżować bez bagażu na najważniejszych trasach. Unikaj dodatkowych kosztów. Dokładnie dopracowane. Dlatego nazywają mnie Interrail Nerd.

Z Amsterdamu do Paryża

Na trasie kolejowej z Amsterdamu do Paryża można podróżować bardzo szybko bezpośrednim pociągiem Thalys. Jednak rezerwacja miejsc kosztuje od 20 euro. Przejazd pociągami regionalnymi Intercity jest bezpłatny, ale czas przejazdu jest dwukrotnie dłuższy.

Rozkład jazdy pociągów

Bezpośredni pociąg Thalys

Amsterdam od 09:15
Paryża przylot 12:39

 

BEZ rezerwacji miejsc

Amsterdam od 10:28
Antwerpia przylot 12:16

Antwerpia od 12:25
Charleroi Sud przylot 14:06

Charelroi Sud od 14:35
Maubeuge przylot 15:23

Maubeuge od 15:42
Paryża Nord przylot 17:41

Szczegóły

Wymagana rezerwacja:
TAK, jeśli chodzi o szybkie połączenie.

Typ pociągu z obowiązkiem rezerwacji:
Thalys

Kup rezerwację na
Interrail.eu
ACPRail
B-Europe

Czas podróży z rezerwacją:
3:25 godz.

Koszt:
2 klasa: ok. 20 EUR
1 klasa: ok. 30 EUR

Trasa BEZ rezerwacji:
TAK jest możliwe.

Czas podróży BEZ rezerwacji:
7:15 godz.

Z Paryża do Barcelony

Z Paryża do Barcelony można dojechać bezpośrednim pociągiem TGV. Konieczna jest jednak kosztowna rezerwacja miejsc. Bardziej interesującą opcją jest podróż nocnym pociągiem z Paryża do Latour de Carol, położonego w środku Pirenejów. Stamtąd pociągiem regionalnym do Barcelony.

Rozkład jazdy pociągów

Bezpośredni pociąg TGV

Paryż Gare de Lyon od 10:14
Barcelona Sants przylot 16:54

 

PRICELESS pociągiem nocnym

Paryż Austerlitz od 21:14
Latour de Carol przylot 09:12

Latour de Carol od 10:44
Barcelona Sants przylot 13:54

Szczegóły

Wymagana rezerwacja:
TAK, jeśli chodzi o szybkie połączenie.

Typ pociągu z obowiązkiem rezerwacji:
TGV

Kup rezerwację na
Interrail.eu
ACPRail
na stacji we Francji lub Hiszpanii

Czas podróży z rezerwacją:
6:40 godz.

Koszt:
2 klasa: ok. 30 EUR
1 klasa: ok. 45 EUR

Tania trasa pociągiem nocnym:
TAK via Latour de Carol
Rezerwacja: siedzenie w cenie 10 EUR / kuszetka od 22 EUR

Czas przejazdu pociągiem nocnym:
17 godzin

Co to jest bilet Interrail?

Interrail to bilet kolejowy, który umożliwia podróżowanie w 33 krajach europejskich. Jeden bilet dla wszystkich krajów. Proste i elastyczne.

Interrail jest dostępny w różnych wersjach: na krótką wycieczkę po stolicach Europy. Albo na miesięczną podróż z północy na południe i ze wschodu na zachód. Wszystkie warianty biletów możesz znaleźć na tej stronie.

Uwaga:

  • Niektóre pociągi wymagają dodatkowej rezerwacji miejsca. Są to zazwyczaj pociągi dużych prędkości. Często jednak można tego uniknąć. Fred wyjaśni, jak to działa.
  • w pociągu nocnym musisz zarezerwować sobie miejsce do spania lub siedzenie, ale w zamian za to oszczędzasz noc w schronisku lub hotelu.
  • Interrail nie jest ważny w kraju, w którym mieszkasz. Masz jednak jedno wolne wyjście (wychodzące) i jedno wolne wejście (przychodzące). W przypadku tranzytu możesz na przykład skorzystać z taryf oszczędnościowych przewoźników kolejowych.

Gdzie kupić Interrail?

Interrail możesz kupić bezpośrednio na oficjalnej stronie Interrail. Bilet Interrail możesz otrzymać jako bilet mobilny w aplikacji Interrail. Proste i bezpieczne.

W jakich krajach jest ważny Interrail?

Austria, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Irlandia, Włochy, Kosowo, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Macedonia, Monako, Czarnogóra, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Turcja i Wielka Brytania.

PL | DE | DK | EN | ES | FI | FR | IT | SE