Sceniczne podróże Interrail

Wspaniała Europa.
Ukryte atrakcje.

Start > Sceniczne podróże Interrail

Pięć najpiękniejszych tras Interrail

  1. Szkocja i Highlands
  2. Trasą Ekspresu Lodowcowego przez Alpy Szwajcarskie
  3. Z Inlandsbanan na łono dzikiej natury w Szwecji
  4. Nocnym pociągiem z Helsinek do północnej Laponii
  5. Nocnym pociągiem ze Sztokholmu do północnej Norwegii

Rosie

Mam na imię Rosie. Chcesz przemierzać piękne trasy? Przez śnieg w Alpach. Dzika, nietknięta Szkocja. A może wolisz stolice Europy? W takim razie trafiłeś we właściwe miejsce: jestem ekspertem od najpiękniejszych tras.

1. Szkocja i region Highlands

Nocny pociąg z Londynu do Fort William i na wyspę Skye. Następnie jedzie się na północ do Thurso i z powrotem przez Inverness i Edynburg.

Jest to podróż z dużą ilością przyrody i pustych pociągów, z dala od tłumów.

Koszty rezerwacji: brak

Czas trwania: relaksujące 5 dni

2. Trasą Ekspresu Lodowcowego przez Alpy Szwajcarskie

Podróżujesz na trasie Ekspresu Lodowcowego i Bernina przez Alpy Szwajcarskie. Jednak z Interrail jest on bezpłatny, bez kosztów rezerwacji. Najlepsza trasa prowadzi z Andermatt przez Chur, mijając St. Moritz do Ospizio Bernina z punktem docelowym w Tirano.

Czeka na Ciebie fascynująca przyroda. Podróżujesz pociągami regionalnymi i możesz co jakiś czas wysiąść, zatrzymać się na chwilę i kontynuować podróż następnym pociągiem.

Koszty rezerwacji: brak

Czas trwania: od 1 do 2 dni

3. Z Inlandsbanan do dzikiej przyrody w Szwecji

Inlandsbanan zabiera Cię w podróż przez dziką przyrodę Szwecji. Podróżujesz poza koło podbiegunowe, poza utartymi szlakami. Zrelaksuj się w wagonie wieloczłonowym. Wiele wrażeń na 745-kilometrowej trasie, którą pociąg pokonuje w niecałe 14 godzin.

Łosie, wolność i relaks. Uważaj na rozkłady jazdy Inlandsbanan, który kursuje zazwyczaj tylko od czerwca do sierpnia.

Opłata za rezerwację: 1,50 EUR

Czas podróży: spokojnie od 1 do 2 dni

4. Z Helsinek do północnej Laponii nocnym pociągiem

Ojciec Świątek mieszka na dalekiej północy, tuż za kołem podbiegunowym. I właśnie tam można się dostać nocnym pociągiem z Helsinek. To fascynująca podróż – zwłaszcza zimą.

Niedrogi nocny pociąg do Laponii do Wioski Świętego Mikołaja. Idealny na dalszą podróż do Szwecji.

Koszt rezerwacji: od 5 EUR w wagonie z miejscami siedzącymi / od 29 EUR w wagonie z kuszetkami

Czas podróży: spokojny 1 dzień

5. Nocnym pociągiem ze Sztokholmu do Norwegii Północnej

Podróż ze Sztokholmu bezpośrednio do Narwiku w północnej Norwegii trwa 18 godzin. Czeka na Ciebie fascynująca przyroda. Od środkowej Szwecji po jałową północ z górami i jeziorami.

Wygodny nocny pociąg z możliwością kontynuowania podróży na Lofoty lub Przylądek Północny. Jednak autobusem z Narwiku.

Koszt rezerwacji: od 5 EUR w wagonie z miejscami siedzącymi / od 26 EUR w wagonie z kuszetkami

Czas podróży: spokojny 1 dzień

Co to jest bilet Interrail?

Interrail to bilet kolejowy, który umożliwia podróżowanie w 33 krajach europejskich. Jeden bilet dla wszystkich krajów. Proste i elastyczne.

Interrail jest dostępny w różnych wersjach: na krótką wycieczkę po stolicach Europy. Albo na miesięczną podróż z północy na południe i ze wschodu na zachód. Wszystkie warianty biletów możesz znaleźć na tej stronie.

Uwaga:

  • Niektóre pociągi wymagają dodatkowej rezerwacji miejsca. Są to zazwyczaj pociągi dużych prędkości. Często jednak można tego uniknąć. Fred wyjaśni, jak to działa.
  • w pociągu nocnym musisz zarezerwować sobie miejsce do spania lub siedzenie, ale w zamian za to oszczędzasz noc w schronisku lub hotelu.
  • Interrail nie jest ważny w kraju, w którym mieszkasz. Masz jednak jedno wolne wyjście (wychodzące) i jedno wolne wejście (przychodzące). W przypadku tranzytu możesz na przykład skorzystać z taryf oszczędnościowych przewoźników kolejowych.

Gdzie kupić Interrail?

Interrail możesz kupić bezpośrednio na oficjalnej stronie Interrail. Bilet Interrail możesz otrzymać jako bilet mobilny w aplikacji Interrail. Proste i bezpieczne.

W jakich krajach jest ważny Interrail?

Austria, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Irlandia, Włochy, Kosowo, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Macedonia, Monako, Czarnogóra, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Turcja i Wielka Brytania.

PL | DE | DK | EN | ES | FI | FR | IT | SE